Velká velikonoční hra – hledání vajíček

26.3.2021

Velká velikonoční hra právě začíná

Zde si můžete přečíst pohádku, splnit úkol a vydat se na cestu městem. Potřebujete si  stáhnout mapu města, kde máte body vyznačené červeným vajíčkem. Pak už se jen dobře dívat, kde na vás číhá barevné vajíčko. Napište si vše do mapy. Nezapomeňte se podepsat, přidat na vás kontakt a vhodit do schránky naši školky.

Kdo z vás nemůže mapu stáhnout, vezme si ji u stromu na bráně naši školky Stromovky v Kaštanové ulici.

 

Velká velikonoční hra právě začíná

 

Tato akce potrvá přes celé velikonoce a končí v týdnu po velikonocích. Krásné svátky a příjemnou vycházku při pátrání po velikonočních vajíčkách.

 

Pozor!!!!!!!!! začínáme od květné neděle 28.3.2021

končíme v úterý 6.4. 2021 po velikonocích!!!!!!!!!!!

Účastnit se mohou všichni.

 

Velikonoční pohádka

„Zima je u konce, tak se půjdu podívat, co se venku děje,“ pomyslel si zajíček a poskakuje kolem školky Stromovka v Chocni. Najednou zahlédne žluté kuřátko. „Ahoj, kuřátko, co tu děláš?“ Zeptá se zajíček. „Já jdu na procházku, musím se připravit na Velikonoce,“ povídá kuřátko.  „Co to jsou Velikonoce?“ Ptá se zajíček. „Poslouchej, hned ti to povím, jen nevím, kde začít. Jo už to mám,“ zasměje se kuřátko, „začnu od začátku.“

Tak tedy: „Tento týden má krásný název, říká se mu PAŠIJOVÝ.“

„Tak vidíš zajíčku a já budu se zeleným osením dělat výzdobu v mnoha domácnostech. Už se moc těším.“ „To je zajímavé povídání, já chci také dělat lidem radost, třeba si mě někdo přidá do velikonoční výzdoby a budeme tam spolu.“

A tady začíná úkol pro vás děti. 1) Namalujte co nejkrásnější kuřátko (fantazii se meze nekladou, může být ve skořápce v dekoraci, nebo s kamarádem zajíčkem, nebo na koledě).  2) zkuste vymyslet krátkou říkanku-básničku-rým, o kuřátku. (např. na tom našem dvoře, kuře krákoře) apod.

 

Velká velikonoční akce Mateřské školy Stromovka

V rámci této akce děti plní rámcový vzdělávací program, kde dítě poznává své město, orientuje se v prostoru, práce s mapou, poznává barvy, tvary, tradice, rozvíjí pohybovou aktivitu, rozvíjí poznání, tvoření rýmu, matematická představivost, poznává přírodu atd.

Do této akce se můžou zapojit všichni, kdo mají zájem. Na stránkách https://ms-stromovka.cz si můžete stáhnout mapu města, kde jsou vyznačená místa, kde najdete velikonoční vajíčko. Vajíček je celkem 9, každé vajíčko jinak vypadá ( jedno má puntíky jiné čáry atd.)  a každé vajíčko znázorňuje jeden den z pašijového týdne. Mapu si též můžete vzít u  nástěnky STROM  u brány naši školky Stromovky v Kaštanové ulici. ( pozor nepopleťte se s jarní hrou, která je tam též)

 

Vašim úkolem je na mapu zezadu napsat jaké vajíčko jste našli (například vajíčko s kytičkami je květná neděle….atd.) Bude tam všech 9 vajíček a dní. Dále na mapu napíšete své jméno a příjmení a třídu, pokud nejste z naší školky, můžete připojit nějaké spojení na vás např. telefon nebo email. Takto vyplněnou mapu vhoďte do schránky naši školky. Vylosovaní dostanou malou pozornost.

Tato akce potrvá přes celé velikonoce a končí v týdnu po velikonocích. Krásné svátky a příjemnou vycházku při pátrání po velikonočních vajíčkách.

 

Velká velikonoční hra – hledání vajíček

 

Po splnění úkolů hry vhoďte podepsanou mapu do schránky MŠ Stromovka.

© 2020 MŠ Stromovka, Choceň